Dron - ilustrační foto

Časté dotazy

Dá se hýbat s cenou?

Základní orientační ceník je zveřejněn na našich stránkách. Reálná konečná cena se samozřejmě odvíjí od skutečných podmínek zakázky – stupeň náročnosti z hlediska leteckého i legislativního,  rozsah zakázky (množstevní aj. slevy) atd…

Kolik si účtujete za příjezd? Cena je účtována s nebo bez DPH?

Základní sazba je 6 Kč/km bez DPH. V případě, že je možno spojit více zakázek, cenu rozpočítáme.

Cenu můžeme účtovat jak s DPH, tak bez DPH.

 

Jak dlouho trvá proces od objednání do realizace?

Je potřeba zohlednit více faktorů. Pokud jde o nenáročné akce (npř. video a foto vlastního ovocného sadu mimo zastavěné území), je možno při dobrém počasí realizovat zakázku třeba do druhého dne. Ve složitějších případech, kdy je nutno žádat dodatečné výjimky (např. v území CHKO, zastavěná území měst a obcí, vodní toky apod.), je potřeba počítat se dvěma až třema týdny. Někdy si postaví hlavu počasí, buď je nevhodné k pořizování hezkých záběrů nebo je rovnou neletové. Větru a dešti poručit neumíme 🙂

Surový nafocený a natočený materiál dodáme do druhého dne. Pokud požadujete úpravy fotek, střih videa, komentáře, apod., je to otázka několika dnů.

 

Platí pro létání nějaká omezení?

Omezení provádění letových akcí samozřejmě jsou. Je možno je zhruba rozdělit na technická letová omezení a legislativní.

Neletové podmínky dané technickým omezením jsou teplota pod -10°C a nad 50°C, mrholení, déšt, sněžení, aktivní bouřka, vítr nad 10 m/s nebo silný nárazový vítr.

Legislativní omezení vyplývají z předpisů – létat se nesmí přímo nad shromážděním lidí a nad silnicí, železnicí a v jejich ochranném pásmu. Létat v centrech měst a obcí lze na základě výjimky udělené pro každý případ zvlášť Úřadem civilního letectví (vyřízení cca 14 dní). Podrobnější informace lze nalézt na www.caa.cz. Všechna povolení a výjimky zařizujeme my.

 

Jaký formát mají Vámi dodané materiály?

Záleží na potřebách a domluvě se zákazníkem.

Fotografie  –  jpg nebo RAW

Video  –  4K /30fps,  1080p /60-120fps (vhodné pro zpomalení záběrů), 4096×2160 „cinema“.

Hrubé video záběry vám můžeme předat ihned po natáčení. Upravené fotografie a sestříhaná videa vám vyexportujeme ve formátu v jakém budete chtít.

Můžeme vaše letecká videa a fotky použít pro naši komerční činnost? Máte potřebná povolení k legálnímu natáčení?

Samozřejmě máme veškerá potřebná povolení a licenci k provádění leteckých prací bezpilotními letadly vydanou Úřadem civilního letectví.

Video a foto materiál, který od nás obdržíte, můžete proto bez omezení komerčně využívat k Vaší práci i podnikání.

 

Použité ikonky jsou z oNline Web Fonts, Pixel perfect a Freepik z www.flaticon.com